MEMBRAN

Sistem Bituline, ıslak hacim döşemelerinin, katlı otopark, karayolu köprüsü gibi özel mühendislik yapılarının su yalıtımı için geliştirilmiş modifiye bitüm esaslı membranları ve bunların aksesuar ve uygulama yöntemlerini içerir.

Avantajlar

Su yalıtımının temel öğesi olan Bituline membranları, polyester veya cam tülü donatılı olarak, çeşitli polimerlerle modifiye edilen yüksek kaliteli bitümden, çeşitli kalınlıklarda ve gerektiğinde yüzeyine çeşitli kaplamalar uygulanarak üretilir ve bu nedenle her tip özel kullanım için en ideal malzemeyi seçmeye olanak veren geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Modifiye bitüm sayesinde yalıtım, çok düşük sıcaklıklarda da esnekliğini korur ve çatlamaz. Yüksek sıcaklıklarda ise geç yumuşar, formunu korur. Bu nedenle Bituline Sistemi, her iklim kuşağında güvenle kullanılabilir.

Bituline membranlarının fabrika ortamında, modern makinalarla üretiliyor olması, yalıtımın homojenliğini ve kalite bütünlüğünü sağlar. Yerinde yapılan karışımlarla, sürülerek uygulanan sistemlerde rastlanılabilecek performans farklarından kaynaklanan yalıtım riskleri ortadan kalkar.

Membranlar eritme kaynağı ile birleştirilir ve istenen yüzeylere kolaylıkla yapıştırılır. Kaynak sistemi, yalıtımın sürekliliğini sağlar. Bituline sisteminin su geçirimsizliği ek yerlerinde de tamdır.

Membranlara yerleştirilen donatılar, yalıtımın çekme ve basınç mukavemetini arttırır. Sistem Bituline, karayolları, köprüler gibi yüksek mekanik gerilmelerle karşılaşılan yerlerde de güvenle kullanılabilir.

İstediğinde çeşitli renklerde granüle mineral veya alüminyum kaplı olarak da temin edilebilen Bituline membranları, havadaki kimyasal ve biyolojik madenlerden etkilenmeyen, ultraviyoleye dayanıklı ve estetik bir yüzeye sahip son kat yalıtım malzemesi olarak da idealdir.

Bituline Sistemi su yalıtımı, milyonlarca metrekare iş deneyimi olan ekiplerce, % 100 su geçirimsizlik güvencesiyle uygulanır.

Uygulama Esasları

Rulolar dik konumda taşınmalı ve depolanmalıdır. Soğuk havalarda kullanılacak malzemelerin, uygulama yapılmadan 24 saat önce normal oda sıcaklığında muhafazaya alnmaları, işçiliğin kolay ve sağlıklı olması bakımından tercih edilmedilir. +5°C'dan daha soğuk şartlarda uygulama yapılmamalıdır. Düz veya %5'e kadar eğimli çatıların su yalıtımında iki kat Bituline kullanılması, alt kat Bituline'lerin cam tülü, ikinci katın polyester donatılı olması uygundur.

Acılık Caddesi Alpaslan Sokak No: 19 / Zonguldak
Tel: 2513497
Gsm: 0 555 8028945
Fax: 2539167